Vierka Gimecká

O mne

Moja cesta ku športu sa začala v 5. ročníku na ZŠ, kedy som začala robiť atletiku. Najskôr prípravu a potom trénerka odporučila špecializáciu SKOK do diaľky a 400/800 beh. Súbežne v tom čase som reprezentovala školu na všetkých možných regionálnych súťažiach. Zúčastňovala som sa atletických súťaží, no žiadne hodnotné úspechy sa nedostavili. S atletikou som skončila a od prvého ročníka na strednej škole som okúsila na 6 rokov folklór, a to Trenčiansky región, ktorý je o SKOKOCH na koleno, cez plece a podobne dynamických až akrobatických výkonoch. Úspechy sa dostavili, sóla vďaka mojej dobrej odrazovej schopnosti boli. Bol to pre mňa v podstate športový tanec, ktorý som milovala.

Keď mala dcérka 5 rokov, vrátila som sa k folklóru opäť, ako „učiteľka tanca“ malých tanečníkov v detskom folklórnom súbore RADOSŤ a to s malými prestávkami na 10 rokov.

V roku 2009 som sa stala inštruktorkou aerobiku a pri hľadaní špecializácie som natrafila v roku 2010 opäť na niečo o SKÁKANÍ…a bol to Jumping. Zamilovanie na prvý SKOK, tak to bolo na školení v českom Tábore, kde som sa na trampolínku postavila 1.krát.

Máj 2010 bol v mojom živote pre mňa zlomový a celý život sa mi otočil úplne na ruby. Bola som asi v správnom čase na správnom mieste, lebo zakladatelia programu Jumping mi ponúkli spoluprácu ako prvej Slovenke s diplomom Jumping. Investovala som do prvých trampolínok, ktoré boli dovezené na Slovensko a 6.6.2010 sa uskutočnila 1.lekcia Jumping u nás v Trenčíne. Viedol ju Tomáš Buriánek spoluzakladateľ programu a už na druhý deň som sama pokračovala. Skákala som každý deň okrem soboty v časoch, ktoré boli vo fitku voľné (o 16-tej, 17-tej) a v časoch, ktoré neboli celkom zaujímavé. Svet div sa, i cez tieto nie ideálne podmienky, ústnym podaním fungovala reklama…sa lekcie zapĺňal a náhradníci čakali, či niekto neuvoľní trampolínku.

V roku 2010 som začala pracovať ako zástupca na Slovensku a v roku 2012 som odkúpila ochrannú značku pre územie Slovenska od zakladateľov. Znamená to, že Jumping na Slovensku je mojim adoptovaným dieťaťom a starám sa oň a ochraňujem ho. Školím nových inštruktorov, zabezpečujem trampolínky pre Slovensko a starám sa o jeho úspešné fungovanie. Inštruktori majú možnosť sa na Slovensku ďalej vzdelávať prostredníctvom nadstavbových školení, ktoré tiež organizujem. Doplnkom pri cvičení je aj športové oblečenie ViGi Fashion, ktoré sa šije na Slovensku a je určené nie len jumperom.