Katarína Petrovičová

O mne

Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou môjho života. V detstve znamenal súťaživosť v rôznych disciplínach na telesnej, v dospievaní na futbalových tréningoch. V roku 2010 som sa dostala k Zumbe a tá spôsobila, že som mala chuť postaviť sa pred ľudí a byť inštruktorkou. Tanec milujem doteraz, len už sa mu nevenujem intenzívne. Prelom nastal, keď som absolvovala aerobikový kurz. Prišla “rana”. Diplom som nedostala na prvýkrát, skúšku zo svalov som si musela zopakovať. Informácie, ktoré som sa tam naučila naštartovali maratón ďalších a ďalších kurzov, lebo som chcela vedieť viac a viac. Medzi prvými z nich bol aj kurz Jumpingu.

Keďže už sme sa nemohli dočkať kedy bude oficiálny termín, s kolegom sme si dohodli s Vierkou jednodňový predtermín, aby mohli začať precvičovať čím skôr. O tri mesiace som absolvovala aj riadny kurz s Veronikou a Vrajimom v Banskej Bystrici.

Ako inštruktorka som sa vyvíjala. Najskôr moje hodiny znamenali vydať zo seba maximum a k maximálnym výsledkom dopomôcť aj ostatným. Každá lekcia bola o tom, aby sme sa spoločne “rozsekali”. Teraz pohyb považujem za užitočný nástroj pre vytváranie a dlhodobé udržiavanie zdravého a funkčného tela. Práca pre Jumping Slovensko je to, v čom som sa našla – spoznávanie nových ľudí v dobre fungujúcom tíme.